Sense of Beauty

Beauty News

Zakończono prestiżowy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

Dziewiąta edycja turnieju golfowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup została zakończona! Po dwóch dniach rywalizacji na polu Sand Valley G&CC koło Elbląga wszystkie trzy miejsca na podium w głównej klasyfikacji turnieju zdobyły juniorki. Zwyciężyła 16-letnia Julia Korus, zdobywając tytuł Mistrzyni Turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.
Młodość górą – tak można podsumować dwa, niezwykle intensywne dni na mazurskim polu golfowym Sand Valley G&CC. Już po pierwszej rundzie stało się jasne, że to pomiędzy najmłodszymi zawodniczkami, na co dzień reprezentantkami polskiej kadry narodowej rozstrzygnie się walka w klasyfikacji głównej turnieju – stroke play brutto.

Druga runda tylko potwierdziła te przypuszczenia. Julia Korus, wywodząca się z Tyskiego Klubu Golfowego, nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia wypracowanego dzień wcześniej. Wynik z drugiej rundy – 77 uderzeń wystarczył jej, by stanąć na najwyższym stopniu podium i otrzymać główną nagrodę z rąk dr Ireny Eris.

Na drugim stopniu podium stanęła jej koleżanka z kadry narodowej Dorota Zalewska, do której należał najniższy wynik drugiego dnia (75 uderzeń). Na trzecim miejscu znalazła się Maria Żrodowska z klubu golfowego Tokary.

Dodatkowo w trakcie dwóch rund turniejowych rozegrano aż 12 dołków konkursowych oraz 2 dodatkowe konkurencje, w których nagrody ufundowali partnerzy turnieju. W rozegranym pierwszego dnia konkursie Tag Hauer Nearest to the Line zwyciężyła pani Beata Bednarek-Zielińska, która wykazała się rewelacyjną precyzją, posyłając piłkę 8 cm od linii.

Bardzo dużo emocji wzbudził również konkurs Perrier-Jouët Nearest to the Pin na dołku nr 10,  w którym do wygrania była 9-litrowa butelka szampana – jedyna taka w tej części Europy. W rywalizacji niezwyciężona okazała się Elżbieta Panas.
W sumie podczas 2 rund na Sand Valley panie oddały aż 21650 uderzeń, do których użyły aż 400 piłek!

Dziesiąta, jubileuszowa edycja już za rok!