Sense of Beauty

Dr Irena Eris Ladies' Golf Cup 2013

Beauty News

Siódmy  międzynarodowy turniej golfowy Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cupodbył się w dniach 10-11 czerwca 2013 r. Spośród imprez organizowanych wyłącznie dla pań jest to największe i najbardziej prestiżowewydarzenie w tej części Europy.
W tegorocznej edycji turnieju udział brały golfistki z Polski, Czech, Litwy, Finlandii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

Po dwóch dniach zmagań na polu Sand Valley G&CC zwyciężyła Martyna Mierzwa, dla której był to ostatni turniej w amatorskiej karierze. Martyna była bezkonkurencyjna. Zagrała pięć uderzeń poniżej par pola, ustanawiając tym samym nowy rekord pola Sand Valley. To bardzo mocne zakończenie amatorskiej kariery Martyny, która podczas odbierania pucharu zaprojektowanego specjalnie przez firmę YES zapowiedziała, iż zamierza walczyć o to, by zakwalifikować się na igrzyska w Rio.

Drugą lokatę w kategorii stroke play brutto zajęła Oksana Wojtkiewicz z wynikiem 159 uderzeń. W drugiej rundzie miała 78 strzałów i do kolejnej zawodniczki w klasyfikacji zyskała 14 uderzeń przewagi. Trzecią pozycję zajęła Marianna Duczmal. Wręczono także nagrody za 18 dołków konkursowych, jakie odbyły się podczas zawodów. Większość z nich, jak się można domyślać, odebrała Martyna Mierzwa, która również wygrała niedostępną w Polsce 6-litrową butelkę szampana Veuve Clicquot w konkursie po turnieju Nearest to the Pin na dołku nr 10.

Podczas turnieju swoje pierwsze kroki golfowe stawiała również Joanna Klimas oraz po raz kolejny turniejowi towarzyszyła Beata Sadowska.